انقلاب اسلامی در ۳ مسیر «بصیرت، صداقت و استقامت» در حال حرکت است

انقلاب اسلامی در ۳ مسیر «بصیرت، صداقت و استقامت» در حال حرکت است

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه قرآن برای رسیدن مؤمن به آرمان‌های آسمانی ۳ مقطع را معرفی می‌کند، گفت: انقلاب اسلامی در این ۳ مسیر یعنی «بصیرت، صداقت و استقامت» در حال حرکت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین، حجت‌الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در آیین […]

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه قرآن برای رسیدن مؤمن به آرمان‌های آسمانی ۳ مقطع را معرفی می‌کند، گفت: انقلاب اسلامی در این ۳ مسیر یعنی «بصیرت، صداقت و استقامت» در حال حرکت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین، حجت‌الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در آیین اختتامیه بیست‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بسیج گفت: قرآن برای نیروهای جهادی و انقلابی ضروری‌ترین افکار را به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه نقشه راه رسیدن به آرمان نهایی انقلاب اسلامی که زمینه سازی ظهور امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف است قرآن و عمل به آن است، افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند قرآن کریم باید امری راهبردی تلقی شود بنابراین باید نقشه راه را در قرآن بجوییم.

حجت‌الاسلام تویسرکانی با اشاره به اینکه قرآن برای رسیدن مؤمن به آرمان‌های آسمانی سه مقطع را معرفی می‌کند که عمل به آن‌ها موجب رسیدن به کامیابی خواهد شد، خاطر نشان کرد: مقطع اول بصیرت است که خداوند در آیه ۱۰۸ سوره یوسف می‌فرماید: «قُلْ هَٰذِهِ سَبِیلِی أَدْعُو إِلَى اللَّهِ ۚ عَلَىٰ بَصِیرَهٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِی». گام دومی که قرآن مجید مطرح می‌کند بحث صداقت است که آیه ۲۳ سوره احزاب به این مرحله اشاره می‌کند و می‌فرماید: «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ»؛ یا آیه ۸۰ سوره اسراء که داریم: «وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ».

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین مرحله سوم برای رسیدن به هدف نهایی را استقامت عنوان کرد و افزود: در آیه ۳۰ سوره فصلت درباره استقامت آمده است: «إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ»؛ بنابراین در حقیقت زندگی ما انسان‌ها در سه مقطع در حال چرخش است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب در سه مسیر بصیرت، صداقت و استقامت در حال حرکت است، گفت: بصیرت دیروز برای دیروز بوده و برای امروز کارایی ندارد صداقت و استقامت هم به همین شکل است و این مسیری است که قرآن در برابر ما قرار می‌دهد. حرکت خوبی توسط معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج و دارالقرآن بسیج انجام شده است که باید قدردانی کرد و از خدا می‌خواهیم که توفیق عمل به قران را به ما عطا کند.