امام جمعه کرج: راه‌حل مشکلات کشور انحراف افکار عمومی نیست…

امام جمعه کرج: راه‌حل مشکلات کشور انحراف افکار عمومی نیست…

امام جمعه کرج: راه‌حل مشکلات کشور انحراف افکار عمومی نیست/ این مسیری که قبلاً دیگران طی کرده‌اند، به صلاح شما هم نیست/ اگر می‌خواهید صدای مردم را بشنوید، بدانید که مردم از فساد و تبعیض و رانت و بیکاری و عدم اشتغال و تورم و بسته شدن کارخانه‌ها و شعارهای دروغ و وعده‌های پوچ ناراحت‌اند […]

امام جمعه کرج: راه‌حل مشکلات کشور انحراف افکار عمومی نیست/ این مسیری که قبلاً دیگران طی کرده‌اند، به صلاح شما هم نیست/ اگر می‌خواهید صدای مردم را بشنوید، بدانید که مردم از فساد و تبعیض و رانت و بیکاری و عدم اشتغال و تورم و بسته شدن کارخانه‌ها و شعارهای دروغ و وعده‌های پوچ ناراحت‌اند

آیت الله حسینی همدانی:
فاطمه زهرا (س) با قاطعیت و شجاعت وارد عرصه‌ی دفاع از ولی زمان شد و بدون انعطاف و تسلیم در مسیر استقرار حاکمیت حق حرکت کرد و در این مسیر از پا ننشست تا به شهادت رسید.
مردم بدون دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی به خیابان‌ها آمدند و نشان دادند که پای انقلاب ایستاده‌اند و پیرو رهبرشان هستند؛ اما متأسفانه بعضی از مطالبی که توسط سخنران محترم پایتخت در این حضور باشکوه بیان شد، شأن این حماسه مردمی را در حد یک میتینگ سیاسی و جناحی پایین آورد.
در این مراسم، به‌جای دعوت همه به همدلی و وحدت و عذرخواهی از عملکرد بد اقتصادی و نداشتن برنامه مدون و پویا در عرصه اقتصاد و عمل نکردن کامل به اقتصاد مقاومتی، حرف‌هایی زده شد که بوق‌های دشمن را با خوشحالی به صدا درآورد.
از باب خیرخواهی، به این برادرمان عرض می‌کنیم که این مسیری که قبلاً هم دیگران تجربه کرده‌اند، به صلاح نظام و خود شما نیست؛ در طول دوران انقلاب تا امروز ندیدیم که کسی که با حرف‌های دشمن شادکن، دل خانواده‌های شهدا را بشکند و دلسوزان نظام را غمگین کند، عاقبت‌به‌خیر شده باشد.
دنیا و آخرت خودتان را از دست ندهید؛ اگر برای مردمی که برای وحدت ملی و دفاع از انقلاب و رهبرشان به خیابان آمده‌اند، سخنی برخلاف وحدت بگویید، مأجور نیستید؛ شما را برای سخنرانی در رفراندوم عظیم مردم در حمایت از نظام اسلامی دعوت کرده‌اند و آنگاه از رفراندوم سخن می‌گویید؟!
کسی که توحیدی فکر نمی‌کند می‌گوید به بن‌بست رسیده‌ایم، وگرنه اسلام و قرآن و قانونی که از این مبانی گرفته‌شده است، هرگز بن‌بست نخواهد داشت؛ اگر گره‌ای در کار است، عملکرد خودتان را بازبینی کنید و اگر از رفراندوم و عمل به خواسته مردم سخن می‌گویید، به خواسته‌های مردم با علایق و سلیقه‌های مختلف که در این حضور باشکوه اعلام نمودند توجه کنید.
اگر می‌خواهید صدای مردم را بشنوید، بدانید که مردم از فساد و تبعیض و رانت و بیکاری و عدم اشتغال و تورم و بسته شدن کارخانه‌ها و شعارهای دروغ و وعده‌های پوچ ناراحت‌اند.
با کلمات بازی نکنید، ذهن مردم را مخدوش نکنید و به آگاهی و شعور افراد توهین نکنید؛ این‌که گفته شود اگر ۴۰ نفر شهادت بدهند انسانی خوب است، بخشیده می‌شود پس حالا که مثلاً یک جناح یا حتی چند میلیون نفر کسی را خوب می‌داند، همه باید او را ببخشند، این حرف راجع به مرده زده‌شده و ارتباطی به فرد زنده ندارد.
درست است که بر مرده ترحم باید کرد و معمولاً هم می‌گوییم “اللَّهُمَّ إِنَّا لَا نَعْلَمُ مِنْهُ إِلَّا خَیْرا” یعنی ما جز خیر از او ندیدیم که البته افراد مقید، احتیاطاً راجع به کسانی که او را به خیر نمی‌شناسند، این جمله را هم نمی‌گویند؛ اما فرد زنده‌ای که خطای عمومی کرده و از خطای خود هم توبه نمی‌کند و پشیمان نیست، اگر همه هم بگویند آدم خوبی است فایده‌ای ندارد.
نتیجه برچیده شدن مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان، مصداق بارز از بین رفتن عدالت آموزشی است و جا دارد که شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر دستگاه‌های مسئول یا نمایندگان مجلس در این حوزه ورود کنند و این مسئله را دنبال کنند.
نیروهای ارزشی را کنار نگذارید، دنبال رانت و ژن خوب نباشید، قابلیت‌ها را ببینید و بدانید که اگر حمایتی می‌کنیم تا وقتی است که سیاسی‌کاری از شما نبینیم، و الا نحوه ورود ما طور دیگری خواهد بود.