فیلم سینمایی حمله تروریستی به «بهارستان» ساخته می‌شود

فیلم سینمایی حمله تروریستی به «بهارستان» ساخته می‌شود

هادی حاجتمند، در دومین فیلم خود به حمله تروریستی داعش به تهران می‌پردازد.

به گزارش صالحین، کارگردان فیلم دفاع مقدسی «اشنوگل» گفت: در ابتدا قرار بود فیلمی درباره مدافعان حرم تولید کنیم اما با بررسی‌های بیشتر، به این نتیجه رسیدیم که تولید کاری با موضوع حمله تروریستی داعش به مجلس ضروری‌تر است. داستان این فیلم که نام اولیه آن «بهارستان» است، در داخل مجلس می‌گذرد.
وی افزود: بسیاری از مواقع با عدم بیان حقیقت و روایت به موقع تاریخ، موجب موضع‌گیری نادرست برخی از شبه‌روشنفکران و دشمنان داخلی و خارجی نسبت به رویدادهای کشور شده‌ایم که اتقافات سال ۶۷ از آن جمله است.
این فیلمساز با اشاره به بی‌اطلاعی برخی از تاریخ کشور ادامه داد: بی‌توجهی به مسائل سال ۶۷ موجب شد که بعد از حدود ۳۰ سال، وقتی آقای مهدویان فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» را درباره آن اتفاقات تولید کرد، شاهد تلاطم فضای مدعی روشنفکری کشور باشیم.
وی تصریح کرد: همین مسائل باعث شد تصمیم به ساخت فیلمی درباره حادثه تروریستی مجلس بگیریم. این پروژه در حال حاضر، در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه قرار دارد. البته برای واقعی‌تر شدن داستان فیلم، در حال رایزنی با سپاه هستیم تا اطلاعات نیروهای حاضر در مجلس را هم بگیریم.
حاجتمند اضافه کرد: فیلمنامه این اثر که تا پایان سال نهایی می‌شود، برعهده صابر الله‌دادیان است و کار با دقت نظر خاصی رو به جلو حرکت می‌کند تا متن مناسبی، تهیه شود، به همین علت به جشنواره فیلم فجر امسال نمی‌رسد.

منبع: کیهان