علم و تقوی زمانی موثر است که شخص وجود پربرکت داشته باشد

علم و تقوی زمانی موثر است که شخص وجود پربرکت داشته باشد

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه علم و تقوی زمانی موثر است که شخص بتواند وجود پر برکت داشته باشد، گفت: یک طلبه می تواند با حضور موثر خود در فضای معنوی و حس مشارکت، فعالیت های بشر دوستانه را افزایش دهد.

به گزارش صالحین،حجت الاسلام معزی، نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر عصر (۲۸ شهریور) در مراسم اختتامیه اردوهای نشاط و امید اعضای کانون های طلاب هلال احمر  با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بستر مناسبی است که جوانان با عضویت در آن می توانند مهارت های لازم را بیاموزند، اظهار کرد: همین جوان ها بزرگترین سرمایه هستند که می توانند به عنوان مدیران و آینده سازان این نهاد بشر دوست، خدمت کنند .

حجت السلام معزی گفت: جوانان جمعیت هلال احمر با هیچ منبع مادی قابل مقایسه و تبادل نیستند و می توانند موجب شکوفایی و گسترش فعالیت های بشر دوستانه این نهاد بزرگ و مردمی باشند.

وی به تحولات بزرگ تاریخی که به دست جوانان در طول هشت سال جنگ تحمیلی رخ داد اشاره کرد و افزود: آن فداکاری ها باعث شد که فرهنگ ایثار جوانان غیور ایران اسلامی ماندگار بماند.

وی با بیان اینکه علم و تقوی زمانی موثر است که شخص بتواند وجود پر برکت داشته باشد، گفت: هر کس که در جمع و محفلی حضور می یابد با وجود اخلاص و روحیه بشر دوستی می تواند تاثیر عمیقی بر سایر افراد بگذارد .

حجت الاسلام معزی در ادامه بازیابی و افزایش تاب آوری فرد بازمانده از حوادث را مسئله مهمی دانست که در کشور ما کمتر به آن توجه شده است و تصریح کرد: طلاب و روحانیون با ورود به این امر مهم می توانند از طریق هم صحبتی و ایجاد روحیه امید و نشاط با تکیه بر دین و آیات در بازگشت فرد بازمانده به زندگی عادی کمک کنند.

وی تشکیل کانون های طلاب را موجب مشارکت و تبادل نظر و افزایش کارایی طلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: یک طلبه می تواند با حضور موثر خود فضای معنوی و حس مشارکت فعالیت های بشر دوستانه را افزایش دهد.
منبع:شبستان