مساجد میراث پدری برخی از متولیان نیست/ با سیاست های غلط باعث نفرت مردم از مساجد نشویم! حجت‌الاسلام‌ محمود قطبی نژاد، کارشناس مسائل دینی:

مساجد میراث پدری برخی از متولیان نیست/ با سیاست های غلط باعث نفرت مردم از مساجد نشویم!

هدف دشمنان آنست که نهضت عاشورا فراموش شود، چراکه حرکت تاریخی حضرت سیدالشهدا(ع) منشاء بسیاری از نهضت‌های ضداستکباری در طول تاریخ بوده است.

حجت‌الاسلام‌ محمود قطبی نژاد، کارشناس مسائل دینی در گفت وگو با خبرنگارصالحین در رابطه با نقش مساجد در عزاداری حسینی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برکات انقلاب اسلامی ایران، احیا و توسعه مساجد در سراسر شهرها و روستاهای کشور بوده است.
وی با بیان این‌که مساجد در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی و علمی نقش مهمی در پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند، خاطرنشان کرد: تضعیف نقش و جایگاه مساجد به هیچ عنوان موردپسند نیست، چراکه خالی شدن مساجد از حضور نخبگان و جوانان به نفع دشمنان نظام است.
حجت الاسلام قطبی نژاد با تأکید بر این‌که عده‌ای به دنبال بی‌محتوایی برنامه‌های فرهنگی و دینی در مساجد هستند، تصریح کرد: مساجد ارث پدری هیچ کس نیست، اما باید تمامی برنامه‌ها با اصول و قواعد خاص و هدفمند اجرایی شود، انتظار داریم تمامی متولیان و فعالان امور مساجد با هماهنگی و هم‌اندیشی یکدیگر در راستای تعالی نقش مساجد در جامعه گام بردارند.
وی با بیان این‌که مساجد بایستی محور برنامه‌های عزاداری‌های ماه محرم قرار گیرند، افزود: برپایی تکیه و حسینیه در جوار مساجد در ایام ماه محرم و صفر خیلی مناسب نیست، چراکه با وجود اماکن الهی و مساجد متعدد در شهرها و روستاها نیازی به چنین مکان‌هایی نمی باشد.
کارشناس مسائل دینی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اهداف نهضت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: باید یزیدیان زمان را بشناسیم و در جبهه حق قرار گیریم، در غیر این صورت اهداف و برنامه‌های دشمنان کارساز خواهد بود، اگر امام حسین(ع) با قیام عاشورا به دنبال احیای مکتب رسول الله(ص) بوده است، امروز همه رسالت زینبی بر عهده داریم.
وی با اشاره به این‌که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دست‌به‌دست هم دادند تا صدای عزاداری های ماه محرم و صفر خاموش شود، خاطرنشان کرد: هدف دشمنان آنست که نهضت عاشورا فراموش شود، چراکه حرکت تاریخی حضرت سیدالشهدا(ع) منشاء بسیاری از نهضت‌های ضداستکباری در طول تاریخ بوده است.
این استاد حوزه و دانشگاه در پایان با تأکید بر این‌که محافل و مجالس عزاداری و سوگواری در ایام محرم وصفر فرصتی برای تعمق در اهداف نهضت حسینی است، اذعان داشت: تفکر و اندیشه در قیام حسینی نباید تنها در ایام محرم و صفر خلاصه شود، چراکه نور روشن‌ شده در جریان قیام عاشورا، خاموش شدنی نیست.
انتهای پیام/
راستگردانی