برخی از آقازاده ها بلای فرانوین نظام اسلامی/ سیاست سایه ها و رانت خواری گسترده آقازادگان

برخی از آقازاده ها بلای فرانوین نظام اسلامی/ سیاست سایه ها و رانت خواری گسترده آقازادگان

افراد نباید خیال کنند چون برای نظام زحمت کشیده اند دستمزدشان را قرار دادن فرزندان خود در پست های حساس مدیریتی باشد.

حجت الاسلام مرتضی ذبیح اللهی، استاد دانشگاه علم و صنعت و از اساتید سطوح عالی حوزه در گفت وگو با خبرنگارصالحین، درباره پدیده ژن خوب و آقازادگی، با بیان این که اصل آقازادگی اشکالی نداشته و بسیار خوب است، بیان داشت: آقازاده های رهبر معظم انقلاب نمادی از یک آقازاده واقعی همراه با تقوا، علم و ورع هستند که دیگر آقازاده ها باید آن ها را الگو و اسوه خود قرار دهند.
وی افزود: ژن خوب خوب است و باید به دنبال این باشیم در جامعه افرادی که به معنای واقعی کلمه آقازاده هستند، باشند. در حالی که متأسفانه در سال های اخیر برخی به سبب انتصاب به بیت و شخصی از حکومت از مناسب حکومتی سوء استفاده کرده و برخی قوانین را زیر پا می گذارند. البته اگر آقازاده ی صلاحیت جایگاه و منصبی را داشته باشد چه اشکالی دارد که پدرش معرفی او باشد ولی مشکل اصلی نظام ما این است که مدیریت مناسبی وجود ندارد و افراد در جایگاهی که باید باشند نیستند که عدالت سیستم حکومتی و دولتی را با چالش مواجه کرده است.
استاد دانشگاه علم و صنعت با بیان این که تنها ۳۰ درصد مشکلات به سبب تحریم است، ۷۰ درصد آن را مشکل مدیریتی عنوان کرد و یادآور شد: مشکل اینجاست کسانی که صلاحیت مدیریت ندارند بر مناصب می نشینند. به گونه ای که فرد بدون کارآمدی بر منصبی رسیده و قوانین را تنظیم می کند که به ضرر مردم است. این افراد بسیار خطرناک هستند. ما از نظر قوانین هیچ کم و کاستی نداریم و اگر به معنای واقعی اجرا شود یک کشور متدین دینی خواهیم بود. مشکل مدیریت است یعنی افراد در جایگاهی که نباید باشند هستند.
حجت الاسلام ذبیح اللهی با اشاره به این که افراد به دلیل نداشتن تقوا و ورع گرفتار پارتی بازی و به کارگیری فرزندان خود در امور حکومتی می شوند، تصریح کرد: اگر فرد تقوا و عدالت نداشته باشد مسلما فردی را بر رأس کار می گذارد که در جایگاه او نیست. برخی نیز به سبب هم حزبی و هم سلیقگی افرادی را وارد سیستم مدیریتی می کنند که لیاقت ندارند. برای نمونه گفته می شود چون فلانی در انتخابات از من حمایت کرده باید به سبب همراهی و هم سلیقگی او را به عنوان مدیر انتخاب کنم هر چند هیچ تجربه ای در این سیستم ندارد.
استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر این که گاهی افراد از سر دلسوزی دیگران را در مدیریت به کار می گیرند، افزود: برخی می گویند چون فلان فرد دلسوز نظام است باید در مدیریت قرار گیرد در حالی که مدیریت و تخصص ندارند در حالی که صرف دلسوزی کافی نیست. اگر فردی کارآمدتر و متخصص تر از فرزندان ما باشد ولی او را در کار قرار ندهیم دور از عدالت است. افراد نباید خیال کنند چون برای نظام زحمت کشیده اند دستمزدشان را قرار دادن فرزندان خود در پست های حساس مدیریتی باشد. این ها تفکرات ریاکارانه است. اگر این گونه باشد خانواده شهدا از همه باید سهم بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام/
راستگردانی