واقعه سقیفه، آغازگر شکاف و چندپارگی جهان اسلام حجت الاسلام محمدمهدی آونگا، استاد حوزه و دانشگاه:

واقعه سقیفه، آغازگر شکاف و چندپارگی جهان اسلام

تمام اختلافات جهان اسلام از زمانی شروع شد که حق امیرمؤمنان(ع) در سقیفه ضایع شد. اگر این حق ضایع نمی شد و امام علی(ع) به خلافت می رسیدند این همه اختلاف پیش نمی آمد.

حجت الاسلام محمدمهدی آونگا، استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با خبرنگار صالحین، درباره دلایل اختلاف میان مسلمانان بیان داشت: تمام اختلافات جهان اسلام از زمانی شروع شد که حق امیرمؤمنان(ع) در سقیفه ضایع شد. اگر این حق ضایع نمی شد و امام علی(ع) به خلافت می رسیدند این همه اختلاف پیش نمی آمد.
وی ادامه داد: سرمنشأ تمام اختلافات جهان اسلام به سبب سقیفه است و زمانی کار به روال اصلی می رسد که صاحب الزمان(عج) ظهور کنند. چرا که متأسفانه مسلمانان همیشه در خواب غفلت هستند. این در حالی است که دشمنان به قدری در راه باطل خود هزینه می کنند که مسلمانان در راه حق خود هزینه نمی کنند.
این استاد حوزه با بیان این که غربی ها چون پول دارند می توانند میان خود اتحاد ایجاد کنند، تصریح کرد: برای نمونه برای داعشی ها به قدری هزینه کرده اند که این تروریست ها باورشان شده اگر شیعه را بکشند به بهشت می روند.
وی اضافه کرد: مشکل از خود مسلمانان است وگرنه خود اسلام که در آموزه هایشان اختلافات ندارد. چکیده تمام ادیان، اسلام است ولی مسلمانان به نوعی از آن استفاده می کنند که سبب اختلاف می شود. برای نمونه عربستان ادعای مسلمانی می کند ولی مسلمانان یمن را می کشد. مگر قرآن و اسلام چنین حرفی می زند؟ تمام هدف دشمنان این است که اسلام را از بین ببرند آن هم به وسیله مسلمان نماهایی مانند عربستان. وگرنه اسلام عامل اختلاف نیست.
حجت الاسلام آونگا عنوان کرد: آمریکا نیز با ما مشکل ندارد بلکه با اسلام مشکل دارد. می گویند هر کاری می خواهید بکنید ولی اسلام نباشد برای این هدفشان نیز هر گونه هزینه ای می کنند. دشمنان مغز افراد را شستشو می دهند به همین دلیل برخی از افراد در کشور اسلامی همانند ایران به شیطان پرستی گرویده می شود.
وی ادامه داد: البته موضوع دیگر این است که گمان نکنیم غربی ها تماماً با یک دیگر اتحاد دارند بلکه بیشتر این اتحادها در ظاهر است یعنی در برابر اسلام به ویژه شیعه با یک دیگر متحد شده اند چون می خواهند به این دین حقه ضربه بزنند. تمام اتحاد غربی ها با یک دیگر برای این است که به ایران اسلامی به عنوان یک کشور شیعی ضربه بزنند. چون از گسترش آن در هراس هستند.
استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: دشمنان با اهل سنت کاری ندارند ولی می خواهند از آن ها برای ضربه زدن به شیعه استفاده کنند به همین دلیل رهبر معظم انقلاب بحث اتحاد و وحدت میان شیعه و سنی را مطرح کردند تا غربی ها از آب گل آلوده ماهی نگیرند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مسلمان و مؤمن واقعی باشیم طوری نیست که دیگران را نپذیریم و تنها خودمان را قبول داشته باشیم. اگر فردی تنها خودش را پذیرفت و دیگران را تکفیر کرد باید بدانیم که تنها اسماً مسلمان است. مسلمان واقعی هیچ گاه دیگران را تکفیر نکرده و در حق آن ها ظلم، ستم و… نمی کند.
انتهای پیام/
راستگردانی