آیت‌الله طباطبایی‌نژاد: نیروی انتظامی جلوی مفاسد واضح و علنی را بگیرد در دیدار فرمانده انتظامی اصفهان مطرح شد

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد: نیروی انتظامی جلوی مفاسد واضح و علنی را بگیرد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در سال‌های اخیر گفت: نیروی انتظامی به حد توان کار کرده اما باید بیشتر جلوی مفاسد واضح و علنی را بگیرد چراکه حداقل ظاهر جامعه اسلامی باید اسلامی باشد.

به گزارش صالحین از اصفهان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در سال‌های اخیر اظهار داشت: نیروی انتظامی به حد توان کار کرده اما باید بیشتر جلوی مفاسد واضح و علنی را بگیرد چرا که حداقل ظاهر جامعه اسلامی باید اسلامی باشد.

وی افزود: جمع خوبی از پرسنل نیروی انتظامی در استان اصفهان در بدنه این نیرو در حال فعالیت هستند؛ نیروهایی متدین، متعهد و انگیزه دار، البته انگیزه بسیار مهم است چراکه این عامل، سبب می‌شود نیرو در مقابل مفسدان بایستد و از افراد حزب اللهی و متدین حمایت کند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مردم اصفهان، دغدغه دینی دارند، ابراز کرد: هم باید هدایت کرد و هم باید جلوی فرد متخلف را گرفت و دستگاه قضایی باید برخورد مناسب با افراد مختلف را داشته باشد، از سوی دیگر اقدامات و طرح‌های اجرا شده باید به صورت مستمر و ادامه دار باشد، اگر اینگونه نباشد هیچگاه تبدیل به فرهنگ نمی‌شود؛ اینکه به یک‌باره، کاری را انجام دهیم و ادامه نداشته باشد، نمی‌تواند فرهنگ جدیدی را در مردم نهادینه کند.

وی با اشاره به تخلفات گسترده موتورسواران گفت: بر اساس روایات اسلامی، هر کاری غیردینی و یا دینی باید استمرار داشته باشد و یک کار خوب با دوام بهتر از چند کار خوب اما بدون دوام است بنابراین استمرار در فعالیت‌ها تا برطرف شدن مشکلات باید مورد توجه باشد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه برخی از قوانین نیازمند اصلاح است، تصریح کرد: هنگامی که مشاهده می‌شود اجرای یک قانون هیچ فایده‌ای ندارد، این قانون باید اصلاح شود؛ اینکه موتورسلیکت  با شرایط و قوانین کنونی را توقیف کنیم و این توقیف به جای اصلاح فرهنگ ترافیکی به بد بینی مردم نسبت به نظام اسلامی تبدیل شود، کار صحیحی نیست. باید عملکرد نیروی انتظامی به گونه‌ای باشد تا مردم بدانند که هر جا، مشکلی دارند، در پناه نیروی انتظامی رسیدگی می‌شود و این نیرو همانند یک برادر قوی در کنار مردم قرار دارد و واقعاً رافع ظلم برای دیگران باشد.

در ابتدای این دیدار سردار معصوم‌بیگی، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه روش بنده این است که در ابتدای کار به دیدار نماینده ولی فقیه در استان برسیم، اظهار داشت: همه ما نیازمند هستیم تا همیشه و مستمراً، راهنمایی‌ها و ارشاد شما را بشنویم و از نظرات شما استفاده کنیم چراکه شما به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب در استان اصفهان، محور وحدت و انسجام هستید و کاملترین دیدگاه‌های مردمی نزد شما است چراکه نظرات مختلف را دریافت می‌کنید.

وی با بیان اینکه ما با کمال میل استقبال می‌کنیم که مشکلات به ما تذکر داده شود، تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری راهبردهای مسلم ما در نیروی انتظامی است و ایشان فرمودند که با آحاد مردم مهربان باشید و با گردن‌کشان مقتدرانه برخورد کنید، این موضوع به عنوان یک راهبرد اصلی دنبال می‌شود.

منبع:تسنیم