حقوق بشر لیبرالی یعنی تائید جنایات آمریکا و سکوت در برابر تعدی حجت الاسلام علی انتظاری، امام جمعه جلفا:

حقوق بشر لیبرالی یعنی تائید جنایات آمریکا و سکوت در برابر تعدی

چه افرادی می‌توانند چنین قدرتی به بودائیان بدهند تا مسلمانان مظلوم را شکنجه دهند؟! قطعاً قدرت‌های بزرگی پشت آن‌ها قرار دارند. مردم آگاه‌تر از گذشته شده‌اند. فضای رسانه‌ای بسیار فعال‌تر شده و در بالا بردن اطلاعات مردم نقش عمده‌ای دارد.

حجت الاسلام علی انتظاری، امام جمعه جلفا در مصاحبه با خبرنگار صالحین پیرامون کشتار مسلمانان مظلوم میانمار بیان داشت: این مسئله روشن است که دشمنان تحمل توسعه و پیشرفت اسلام و حقّانیت آنرا ندارند. درواقع، دشمنان اسلامی را می‌خواهند که با سیاست های آنان سازگاری داشته باشد. اسلام آمریکایی، اسلام بی‌تفاوت. در حال حاضر، به لطف پروردگار، اسلام در دنیا عظمت و بزرگی خود را نشان داده است. دشمنان اسلام را به ضرر خود می‌دانند. هر ظلمی که از دستشان بربیاید، دریغ نکرده و دشمنی خود را ادامه خواهند داد.

وی افزود: در حال حاضر آمریکا شکست خورده است. در گوشه‌ای از دنیا نشسته‌اند و از کشورهای اسلامی دور هستند و برای خود قطعنامه تنظیم می‌نمایند. غیر از این نمی‌توان تصور کرد. آن‌ها از اسلام ناب هراس دارند. خودشان آگاهی نداشته و با جلوه دادن چهره‌ای خشن از اسلام، می‌خواهند مردم را نسبت به اسلام و مسلمانان بدبین نمایند.

حجت الاسلام انتظاری در رابطه با حقوق بشر لیبرالی و ناراحتی مردم از سکوت در مقابل ظلم‌های مختلف، اظهار داشت: امام فرمود که این حقوق بشر برای ابرقدرت‌ها تنظیم شده است که خواسته‌های شخصی خود را اجرا نمایند و جهان را به فرمان‌برداری از خود هدایت نمایند. این حقوق برای حفظ منافع خودشان است. استقلال سایر نظام‌ها و کشورها از نظر آن‌ها معنا ندارد و فقط خود را صاحب قدرت در عالم می‌دانند.

امام جمعه جلفا تصریح کرد: مردمی که در غرب زیر سلطه جنایتکاران قرار دارند، نمی‌توانند حرکت بزرگی علیه دشمنان داشته باشند. ما که در خاورمیانه هستیم و قدرت و توانایی لازم را داریم، باید با دشمنان مبارزه جدی نموده و از مظلومین در سراسر دنیا، حمایت کنیم. از سوی دیگر، تبلیغات بیشتر و روزافزون اسلام و حقوق بشر اسلامی، یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه مسلمین است. باید مردم را به روی آوردن به اسلام و آزادی حقیقی، تشویق نمود. مجریان حقوق بشر لیبرالی به ضرر بشریت و به سود خود، قوانین مختلف را تصویب می‌نمایند. شب و روز قدرت‌ها را تقویت کرده و مظلومان را در شرایط بدتری قرار می‌دهد.

وی در خصوص حامیان این جنایات اذعان داشت: غیر از این نیست که آمریکا و اسرائیل پشتیبان این‌گونه جنایات هستند. با توجه به گفته و رهنمودهای مقام معظم رهبری، وقت رژیم صهیونیستی به پایان رسیده و باید آماده مبارزه مستقیم با اسرائیل باشیم. داعش شکست خورده، ائتلاف‌های آمریکایی و عربی نیز از هم گسسته است.

حجت الاسلام انتظاری در پایان خاطرنشان کرد: چه افرادی می‌توانند چنین قدرتی به بودائیان بدهند تا مسلمانان مظلوم را شکنجه دهند؟! قطعاً قدرت‌های بزرگی پشت آن‌ها قرار دارند. مردم آگاه‌تر از گذشته شده‌اند. فضای رسانه‌ای بسیار فعال‌تر شده و در بالا بردن اطلاعات مردم نقش عمده‌ای دارد.

 

انتهای پیام/

امیر حسین بهزادی