رسانه ها صدای مردم یا ابزاری برای پوشاندن جرائم برخی مسئولین؟! حجت الاسلام علی الهی، امام جمعه محمد شهر:

رسانه ها صدای مردم یا ابزاری برای پوشاندن جرائم برخی مسئولین؟!

گاهی اوقات باید قسمت‌هایی از قوانین اصلاح گردد. ما بسیاری از این‌گونه مدیران داریم که فردی در جایی مسئولیتی دارد. این فرد علاوه بر حق خود، قانون به او اجازه داده است که در یک کمیسیون شرکت کرده، مبلغی را دریافت نماید.

حجت الاسلام علی الهی، امام جمعه محمد شهر در مصاحبه با خبرنگار صالحین پیرامون حقوق‌های نجومی و تبرئه عجیب برخی متخلفین بیان داشت: مردم در مجموع مطالباتی از دولت و نظام دارند که باید آن‌ها را در چهارچوب قانون مطرح کنند و به گوش مسئولین برسانند. این انتظارات باید از طریق رسانه‌ها مطرح شود. رسانه‌ها باید به صورت مجموعه‌ای به عنوان صدای مردم باشند. مطالبات و خواسته‌های مردم را به گوش مسئولین برسانند.
وی افزود: به نظر بنده آن چه که مقام معظم رهبری در مورد حقوق‌های نجومی بیان کردند، این است که در ابتدا متخلفین باید مجازات شوند. آن‌هایی که قانون را دور زده و سوء استفاده کرده و از خلأهای قانونی استفاده نمودند، باید سرزنش و توبیخ شوند و برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، علاوه بر این که مردم باید گوش به زنگ باشند و رسانه‌ها فریاد مردم را به گوش مسئولین برسانند، اصلاح اساسی در رابطه با این نوع فسادها این است که از طریق قانون، تغییرات لازم در قوانین را در دستور کار خود قرار دهند و بتوانند جلوی تخلفات آینده را بگیرند.
حجت الاسلام الهی در مورد تغییرات در قانون اساسی و اصلاح سرپوش‌های قانونی اظهار داشت: مسلّم است که گاهی اوقات باید قسمت‌هایی از قوانین اصلاح گردد. ما بسیاری از این‌گونه مدیران داریم که فردی در جایی مسئولیتی دارد. این فرد علاوه بر حق خود، قانون به او اجازه داده است که در یک کمیسیون شرکت کرده، مبلغی را دریافت نماید. این‌ها را باید مسئولین در مجلس شورای اسلامی و برخی در هیئت دولت و در جاهایی که قانون‌گذاری می‌کنند، اصلاح نموده و نواقص آن را برطرف نمایند. در واقع، برخی از متخلفین که حقوق‌های نجومی را حق قانونی خود می‌دانند، حرف گزافی نزده‌اند. زیرا قانون باید اصلاح شود. این حقوق‌ها ممکن است در قالب‌ پاداش، حق مأموریت، درصد و شرکت در جلسه شامل حال آن‌ها شده باشد. اصرار بر بازگرداندن چنین مبالغ گزافی از سمت متخلفین، بی‌مروّتی آن‌ها را می‌رساند.
امام جمعه محمد شهر در پایان بیان کرد: شایسته نیست که در مقابل این همه مردمی که زحمت کشیده و خدمت می‌کنند، مسئولینی باشند که چنین افراط‌هایی در دریافت مزایا و حقوق داشته باشند. برخی قوانین‌ معیوب‌اند و باید اصلاح آن در دستور کار قرار گیرد. شفاف‌سازی قوانین برای مردم بسیار امر مهمی است و باعث جلب اعتماد آن‌ها خواهد شد.

 

انتهای پیام/

امیر حسین بهزادی