امضای تفاهم نامه بسیج مستضعفین با کمیته امداد امام خمینی

امضای تفاهم نامه بسیج مستضعفین با کمیته امداد امام خمینی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: متأسفانه در بسیاری از مسائل، نظام بانکی کشور پاسخگوی محرومان نیست، به همین دلیل بسیج به دنبال این است که اشتغال و مهارت‌زایی کرده و صندوق‌های قرض‌الحسنه را با محوریت مساجد راه‌اندازی کند.

به گزارش صالحین ، سردار غلامحسین غیب‌پرور در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان بسیج مستضعفین و کمیته امداد به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی خدمت‌رسانی به محرومان گفت: بسیج همیشه کنار کمیته امداد است تا به محرومان و نیازمندان خدمت‌رسانی مناسب داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مشترک، ایجاد مهارت در میان محرومان است و امروز راهی را که آغاز کرده‌ایم، متناسب با هدف، جغرافیای هدف را درنظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: متأسفانه درگذشته اردوهای جهادی را بدون توجه به جغرافیای هدف، اعزام می‌کردیم اما در طرح جدید، گروه‌های جهادی به مدت سه تا پنج سال در یک منطقه خاص مستقر می‌شوند تا خدمات بهتری ارائه دهند.

غیب‌پرور گفت: احداث ۱۰ هزار واحد مسکن را برای نیازمندان امضا کرده‌ایم و به اشتغالزایی ۷ هزار نفر کمک خواهیم کرد و چند برابر این آمار را به صورت غیرمستقیم کمک می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه در سراسر کشور با محوریت مساجد دنبال می‌شود، به طور یکه ۷۶۰۰ مسجد به عنوان هدف مشخص شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: نظام بانکی کشور در بسیاری جاها پاسخگوی محرومین نیست، به همین دلیل بسیج باید پای کار بیاید و در حوزه اشتغال و ایجاد مهارت اقدام کند.

وی افزود: قرار است در ۳۲۰ نقطه از محلات شهرهای بزرگ، که بیشترین آسیب اجتماعی را در خود دارند خدمات ویژه در قالب خدمات مددکاری و … ارائه دهیم که به این ترتیب، بسیج در حوزه آسیبها توجه و رسیدگی بیشتری خواهد داشت.

به گزارش صالحین خوزستان ، محورهای همکاری توافقنامه کمیته امداد و سازمان بسیج مستضعفین در ۲۶ محور تعیین شده است که مشارکت در احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی، ایجاد طرح اشتغالزایی برای ۷ هزار نفر، ارائه خدمات سلامت به ۵۰۰ هزار نفر، ایجاد گروه‌های جهادی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات، همکاری برای آزادی زندانیان نیازمند، تهیه لوازم ضروری زندگی و مشارکت در جذب حامیان ایتام نمونه‌هایی از این موارد همکاری است.

 

منبع:صالحین خوزستان