تدوین سومین گزارش مجلس از اجرای توافق هسته ای

تدوین سومین گزارش مجلس از اجرای توافق هسته ای

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که گزارش کمیسیون از اجرای برجام به هیات رئیسه مجلس ارسال شده است.

 به گزارش صالحین،، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به تدوین گزارش دوم کمیسیون امنیت از اجرای برجام اظهار داشت: دومین گزارش ۶ ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روند اجرای برجام به تصویب اعضای کمیسیون رسیده است و پیش از ورود مجلس به بررسی رای اعتماد و صلاحیت وزرای پیشنهادی گزارش را به هیات رئیسه مجلس ارسال کردیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین اینکه گزارش کمیسیون چه زمانی درصحن علنی قرائت شود به تصمیم گیری هیات رئیسه مجلس بستگی دارد، در واقع کمیسیون از تهیه گزارش دوم عبور کرده است و برای تهیه گزارش سوم گام هایی برداشته است.

وی در خصوص تهیه سومین گزارش ۶ ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از اجرای برجام، عنوان کرد: کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی برای تهیه گزارش سوم نشست هایی برگزار می کند.

این نماینده مجلس توضیح داد: گزارش سوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از اجرای برجام بر اساس گزارش های اخیر وزارت امور خارجه و اطلاعات جمع آوری شده دستگاه های ذی ربط در حال تدوین است.

نقوی حسینی گفت: اگر لازم باشد از تجهیزات هسته ای و غیره بازدید به عمل خواهد آمد.

منبع: خانه ملت