مدیران پشت میزنشین و نجومی‌بگیر “دردِ مردم” را نمی‌فهمند

مدیران پشت میزنشین و نجومی‌بگیر “دردِ مردم” را نمی‌فهمند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه کسانی که برای سلفی با موگرینی صف کشیدند به فکر حل مشکلات مردم باشند، گفت: مجلس نباید “چشم بسته” به گزینه‌های وزارتخانه‌ها رای دهد.

به نقل از صالحین، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به موضوع انتخاب کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: مسئله مهم امروز انتخاب کابینه است، بعد از مراسم باشکوه تنفیذ و تحلیف این موضوع مهم است و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید وزرای متعهد، دلسوز و انقلابی را برای پذیرش مسئولیت انتخاب کنند و به آنان رای دهند.

وی افزد: مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست‌جمهوری باشکوه برگزار شد که در مقابل کاری که ترامپ در عربستان کرد کار ارزنده‌ای بود و ثابت کرد که ایران در عرصه روابط بین‌المللی هم به مانند منطقه جایگاه بزرگ و با عظمتی دارد و تنها نیست.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: نمایندگان سعی کنند شایسته‌ترین‌ها و لایق‌ترین‌ها را انتخاب کنند، وظیفه مجلس نیست که در برابر هر شخصی تسلیم شود، سوابق وزرای پیشنهادی را بررسی کنند و وزرایی انتخاب شوند که پاسخگوی نیازهای کشور و جامعه باشد.

وی عنوان کرد: اشتغال، فساد، بیکاری، تبعیض  از مشکلات کشور و جامعه است و نمایندگان مجلس به کسی رای دهند که قرار است برای ۴ سال آینده کشور تصمیم‌گیری و دولت را در مسیر رفع مشکلات و رشد کشور همراهی کند تا دولتی با عزت، عظمت و افتخارآفرین داشته باشیم.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند مسئولان باید دلسوز ملت و در مقابل دفاع از حقوق امت سازش‌ناپذیر با دشمنان باشند. یکی از مشکلات جدی  مسئله مدیریت است چراکه مدیران شایسته گره‌گشا هستند، مدیران تن‌پرور و پشت میزنشین که حقوق نجومی می‌گیرند درد مردم را نمی فهمند، بنابراین همگی باید رعایت کنیم چراکه در مقابل خون شهدا، اهداف امام راحل و رهبری و امت اسلامی مسئول هستیم.

سلفی‌گرفتن نمایندگان رفتاری تاسف‌برانگیز بود

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به سلفی‌گرفتن برخی نمایندگان در مراسم تحلیف گفت: مسئله سلفی هم سبب تاسف و اندوه شد زیرا انتظار نداشتیم نمایندگان رفتاری کنند که سبب وهم و حرمت‌شکنی شود.

وی افزود: امیدواریم نمایندگان عظمت و حرمت ملت را حفظ کنند زیرا وظیفه شخصی ما این است که تذکر بدهیم نمایندگان جای مدرس نشسته‌اند و بدانیم که باید پاسخگوی خون شهدا باشیم.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: انتظار نبود با نماینده سیاست خارجی اروپا چنان رفتاری کنند که سبب وهن باشد زیرا این در شان نمایندگان نیست درحالیکه مردم فداکاری کرده و با شور در پای صندوق‌ها حضور یافتند، نمایندگانی برای عکس گرفتن با موگرینی صف می‌کشند که جای تاسف دارد.

آل سعود سردسته جنایت‌پیشگان در منطقه است

امام جمعه اراک با اشاره به حوادث اخیر در افغانستان و عراق گفت: کشته شدن ۱۰۰ نفر از شیعیان افغانستان توسط داعش و جنایت وحشیانه آمریکا و داعش در مزر سوریه که سبب شهید شدن ۴۰ نفر از نیروهای حشدالشعبی شد دل هر انسانی را به درد آورد و باید این موضوع را یادآوری کرد که نباید به آمریکا و دیگر دشمنان اسلام اعتماد کرد و سردسته این‌ها آل‌سعود است.

وی عنوان کرد: ۲۰۰ سال است که جریان وهابیت در منطقه علیه مسلمانان جنایت می‌کند و برای این کار هم با رژیم صهیونیستی، انگلیس، آمریکا علیه اسلام سازش می‌کند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به سالروز مقاومت مردم سوریه در مقابل اسراییل ادامه داد: مقاومت ۳۳ روزه برگ برنده دیگری در تاریخ امت اسلامی در مقابل دشمنان شد.

ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی در پیگیری مشکلات صنایع موفق نبود

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با انتقاد از عملکرد ستاد اقتصادمقاومتی استان مرکزی گفت: انتظار داشتیم این ستاد جلسات را مستمر برگزار کند و پیگیر مشکلات صنایع استان باشد ولی متاسفانه چنین نبوده و هر بار هم بهانه آوردند.

وی افزود: ۲۳ شهرک صنعتی در استان داریم باید سیاستگذاری‌ها جدی‌تر باشد، نمی‌دانم مسئولان در آینده چه می‌خواهند کنند ولی باید مشکل‌گشای مشکلات موجود در استان باشند.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: در بحث پیگیری مشکلات صنایع استان با وجود اینکه مسئولیت بنده هم نبوده ولی جلسات متعددی برگزار کردیم و تذکر دادیم، حال وظیفه مسئولین، دولت و نمایندگان است که مشکلات را برطرف کنند و به‌جای گرفتن عکس سلفی به کار مردم و کشور برسند.

امام جمعه اراک بر ضرورت توجه به تربیت اسلامی تاکید کرد و گفت: جامعه امروز نیازمند فراگیری، تقویت و صیانت در بحث تربیت اسلامی است. بنابراین همگی باید آداب و سبک زندگی اسلامی را رعایت کنیم.

وی افزود: آداب یعنی تربیت اسلامی، نظم، انضباط، صرفه‌جویی، تربیت اسلامی یعنی تربیت اخلاقی و دینی و تربیت در همه عرصه‌ها نقش آفرین است و از خدا می‌خواهیم توفیق تربیت خداپسندانه و تربیت اسلامی را به ما عنایت بفرماید.

 

منبع:تسنیم