باز کردن رگهای قلب

باز کردن رگهای قلب

نشانه گرفتگی عروق قلب این است که وقت راه رفتن تنگی نفس دارد.

به نقل از صالحین،

درمان گرفتگی عروق قلب:
۱- قورت دادن اسفند بمیزان دو تا ده گرم -یک قاشق مرباخوری (درمان اصلی است که رگهای قلب را باز میکند).
۲- گوشت گوسفند شیر پخت  (گوشت و شیر)
۳- ادرار شتر نیز همانطور که درمان کننده  آسم هست باز کننده رگ های قلب نیز هست.
۴- داروی تقویت قلب طب اسلامی
۵- داروی شافیه چهار ماهه بمقدار نصف گردو هر شب موقع خواب

نکته ۱: اسفند بعلت سمی بودن نباید جویده شود و دندان روی آن بخورد بلکه باید قورت داده شود و ابتدا آن را باید کف مال کرد تا گرده سمی روی آن از بین برود و بعد دو تا ده گرم بخورند.

نکته ۲: یکی از علل اصلی شایع شدن گرفتگی عروق مصرف روغن های مضر بازاریست بیماران در طول درمان فقط روغن زیتون مصرف کنند

نکته ۳: مصرف اسپند و روغن زیتون در گرم مزاجان ممکن است حالات گرگرفتگی و غلیه گرمی ایجاد کند که این افراد باید خنکی ها مثل کاهو – عناب و… مصرف کنند

 باز کردن رگهای قلب و درمان گرفتگی عروق با رهکارهای ساده

راهکار طب سنتی: عصاره سیر و لیمو ترش؛ راهی برای باز کردن رگهای قلب

توجه: نسخه سیر و لیموترش صرفا جها اطلاع ارائه می شود و انجام آن به دو دلیل توصیه نمی شود اول اینکه نسخه های مجرب و ساده طب اسلامی همچون اسپند در دسترس هستند و دوم اینکه بدون نظارت پزشک طب سنتی این نسخه می تواند عوارض داشته باشد و برای قلب های ضعیف خوب نیست

باز کردن رگهای بسته شده قلب، کاری است بسیار ساده که در جای خود و در مقاله ای مستقل و مفصل به آن خوهیم پرداخت امّا برای خالی نبودن عریضه، این نسخه را که این روزها در بین بیماران قلبی، شهرتی به هم زده است را برایتان آورده ام. این نسخه بر اساس توصیه متخصّصان «دانشکده پزشکی ارلانگن» آلمان نگاشته شده است و لذا مسوولیت علمی آن هم به عهده ایشان خواهد بود امّا به تجربه، آن را کارساز و موثّر یافته ام؛ البتّه اعتقاد شخصی من این است که برای این بیماران نباید به این تک نسخه یا نسخه های مشابه اکتفا کرد و ضرورت دارد که دوره های درمانی کاملی برایشان انجام شود.

۱ – طرز تهیه: تعداد ۳۰ حبه سیر را پوست گرفته همراه با ۵ عدد لیموترش بزرگ یا۱۵ عدد لیمو ترش کوچک که هسته های آنها را خارج کرده اید ولی پوست آنها را نگرفته اید؛ در مخلوط کن بریزید . پس از آن که همه محتویات در مخلوط کن له شد؛ یک لیتر آب(۵ لیوان معمولی) به آن اضافه نموده مخلوط نموده روی شعله کم بگذارید تا جوش بیاید. با اوّلین جوش، شعله را خاموش کرده؛ پس از سرد شدن مخلوط، آن را از صافی رد کنید. مخلوط صاف شده را داخل یک ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

۲ – مصرف: روزانه دو بار و هر بار نصف استکان از عصاره را، قبل یا بعد از غذاهای اصلی، میل نمایید. پس از سپری شدن سه هفته از مصرف مداوم این عصاره طبیعی، احساس جوانی و شادابی را در بدنتان لمس خواهید کرد و به تدریج، گرفتگی های رگ های بدن و همچنین عوارض آنها(مثل کاهش دید و سنگینی گوش) مسیر بهبودی را خواهند پیمود.

به یاد داشته باشید ؛ بعد از مصرف یک دوره سه هفته ای، هشت روز مصرف دارو را قطع کرده؛ سپس دومین دوره مصرف سه هفته ای را اجرا کنید. به این ترتیب یک دوره درمانی، کامل خواهد شد. پیشنهاد می کنیم این روش درمانی ارزان، موثر و بی ضرر را هر ساله تکرار کنید.

 ۳ – بوی سیر: بوی سیری که با خوردن این عصاره از دهان شما استشمام خواهد شد؛ آن قدر خفیف است که کسی متوجّه آن نخواهد شد؛ لذا بدون نگرانی از این بابت، دارو را مصرف نمایید.

۴ – سایر خواصّ:مصرف این عصاره، علاوه بر باز کردن گرفتگی های عروقی، چربی خون را کنترل می کند؛ جرم دندان را کاهش می دهد؛ و برای کسانی که سایش دندان ( دندان قروچه) دارند هم، مفید است. مصرف این دارو به مبتلایان به فشار خون هم توصیه می شود.

تذکّرات:  
۱- برای اینکه پوست سیر را راحت تر بکنید، آن را در آب خیس کنید.
۲- در بسیاری از پایگاه ها و نیز منبع اصلی این مقاله، بر مصرف روزی یک بار این عصاره تاکید شده است اما تجربه بنده مصرف روزی دو بار را مفیدتر می داند.
۳- در صورت تمایل، سه چهار بار تکرار این درمان در طول سال(یعنی سه چهار دوره که هر دوره شامل سه هفته مصرف+ هشت روز استراحت+ سه هفته مصرف است) مانعی ندارد.
۴- مصرف همزمان این عصاره با داروهای قلبی یا سایر داروهای شیمیایی بلامانع است.
۵- این عصاره معمولا عارضه خاصی ایجاد نمی کند. فقط:
– بیمارانی که مشکلات معدی یا گوارشی دارند ممکن است نتوانند آن را تحمّل کنند. البته این مساله از قبل قابل پیش بینی دقیق نیست و بعد از مصرف معلوم می شود. در صورت بروز مشکل، اگر  مشکل شدید است دارو را قطع کنید وگرنه دارو را با کمی عرق آویشن یا بابونه مصرف کنید.
– در بیماران دیابتی ممکن است اندکی قند خون را افزایش دهد که جای نگرانی نیست.
– در برخی بیماران ممکن است مصرف عصاره باعث کاهش فشار خون و حالت هایی از جمله سرگیجه شود که می توان با مصرف کمی عسل یا خرما آن را کنترل کرد.
۶- این عصاره تقریبا برای همه افراد حتّی کسانی که مشکل طبّی خاصی ندارند هم قابل استفاده است.

۷- این عصاره، در درمان انواع گرفتگی های عروقی در نقاط مختلف بدن و به ویژه قلب موثر است. گرفتگی های خفیف عروق کرونر قلب، در صورت تداوم مصرف عصاره روند بهبودی را خواهند پیمود.

در بیماری های شدیدتر و ازجمله گرفتگی های با درصد بالای عروق قلبی، اگرچه مصرف این عصاره باز هم خیلی خوب است امّا جای مراجعه به پزشک حاذق را نمی گیرد.

منبع: طب اسلامی