طرح جوانه‌های صالحین در۵۹ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان زابل آغاز شد

طرح جوانه‌های صالحین در۵۹ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان زابل آغاز شد

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه زابل گفت: طرح کشوری جوانه‌های صالحین در راستای احیای فرامین مقام معظم رهبری در۵۹ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان زابل آغاز شد.

به گزارش  صالحین، سرهنگ پاسدار علی ثمره‌حسینی در مراسم  افتتاح جوانه‌های صالحین که در خانه معلم زابل برگزار شد، اظهار داشت: کمک به نوجوانان و جوانان برای کشف استعدادهای خود فراهم کردن زمینه‌های تربیت اجتماعی، توجه به استقلال نوجوانان و جوانان و رشد شخصیت سالم در آنان را از جمله اهداف برنامه‌های اوقات فراغت است.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه زابل گفت: کمک به نوجوانان و جوانان برای آراستن اندیشه، احساس و رفتار خود به تعالیم ادیان الهی، ایمان و عمل به موازین متعالی فرهنگی کشور، تقویت فضایل اخلاقی، بهره‌گیری از فرهنگ و هنر و ادبیات ملی و جهانی و استفاده از فرهنگ انسانی در زمینه‌های گوناگون از جمله مواردی است که با اجرای برنامه‌های مطلوب اوقات فراغت می‌توان به آن دست یافت در این راستا برنامه های فرهنگی طرح جوانه های صالحین در ۵۹ پایگاه بسیج در جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ایام ماه رمضان و تابستان اجرا می‌شود.

باید مسئولان، جوانان و به ویژه خانواده‌ها بیدار باشند چرا که هر زمان که غفلت صورت گیرد دشمن از این فرصت استفاده کرده و آسیب و ضرر می رساند.

ثمره حسینی غنی سازی اوقات فراغت جوانان، مقابله با هجمه ها و تهدیدات نرم دشمن را مهم ترین اهداف طرح جوانه‌های صالحین برشمرد و تصریح کرد: در این طرح برنامه های مختلف قرآنی، اردویی، ورزشی، فرهنگی، سبک زندگی، تحصیلی، هنری، معرفتی و جهادی اجرا می‌شود.

وی ابراز داشت: طرح کشوری جوانه‌های صالحین در راستای احیای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه زابل تصریح کرد: اگر امروز برای کودکان ما که جوانان و آینده‌سازان فردا هستند برنامه‌ریزی درستی انجام نشود دشمن به راحتی از این فرصت استفاده می‌کند بنابراین باید به درستی به فکر تعلیم، تربیت و آموزش آنان بود.

وی با اشاره به اینکه پایگاه‌ها در زمان تابستان باید فعال باشد و جوانه‌های صالحین پر‌رنگ‌تر از گذشته باشند، افزود:  این برنامه‌ها تنها شامل افراد بسیجی نمی‌شود و تمامی افراد با مراجعه به پایگاهها و حوزه‌های مقاومت بسیج می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند، اظهار داشت: طبق مشاهدات کسانی که در این گونه برنامه‌ها حضور فعال داشته‌اند در زمینه‌های مختلف به موفقیت دست یافته‌اند.

انتهای پیام/